Tuloksia kilpailuista

Ollin Painit, Kouvola 14.5.2022

Kouvola Ollin Painit tulokset löytyvät täältä https://www.liga-db.de/Turniere/FT/2022/FI/220514_Kouvola/indexFIN.htm

Rauno Mäkisen muistopainit

Kuokkalan Graniitissa painittiin jälleen Rauno Mäkisen muistopainien merkeissä. Ennen kilpailujen alkua paljastimme merkittävän työn seuran eteen pyyteetöntä työtä tehneiden edesmenneiden henkilöiden Kauko Jaatisen ja Rauno Mäkisen muistotaulut

Kilpailuissa käytiin 56 ottelua. Osallistujia oli 5 seurasta yhteensä 33nuorta painijaa.

Kiitos kaikille kilpailuja toteuttamassa olleille talkoolaisille.



Rauno Mäkisen Muistopainit Kuokkalan Graniitti 14.11.2021


PALKINTOJÄRJESTYS


Karhunpojat 28 kg:

               1) Sisu Rantonen                                                      HWJ                     

               2) Otso Mäkelä                                                         HWJ                     

               3) Eino Ilmasti                                                           HWJ                      

               4) Jooa Palviainen                                                    HWJ                     


Karhunpojat 35 kg:

               1) Lenni Koski                                                           VaaKu                  

               2) Eelis Porrassalmi                                                 HWJ                     

               3) Kaapo Takkinen                                                   HWJ                     


Karhunpojat 36 kg:

               1) Niila Penttinen                                                      HWJ                     

               2) Anton Nikula                                                         HWJ                     

               3) Eino Tommila                                                       HWJ                     


Karhunpojat 37 kg:

               1) Pinja  Vienola                                                       JyPÄ                    

               2) Vertti Päivinen                                                      VaaKu                  

               3) Jaakko Huurre                                                      JyPÄ                    

               4) Onni Salmela                                                        HWJ                     

               5) Jeremias Saastamoinen                                     SuolU                   


Karhunpojat 40 kg :

               1) Junas Eljurkaev                                                    JyPÄ                    

               2) Max Nieminen                                                      JyPÄ                     

               3) Venla Vienola                                                       JyPÄ                    

               4) Kaste Kanerva                                                      VaaKu                  

               5) Tinja Autio                                                             VaaKu                  

               6) Miro Viitala                                                            VaaKu                  


Karhunpojat 46 kg:

               1) Eetu Mäkelä                                                          HWJ                     

               2) Eeli Turpeinen                                                      HWJ                     

               3) Samu Salo                                                            HWJ                     

               4) Miikka Juujärvi                                                     HWJ                     

               5) Sisu Jalkanen                                                       HWJ                      


Karhunpojat 58 kg:

               1) Ahmadi Halgord                                                   JyPÄ                    

               2) Eemeli Puurunen                                                 HWJ                     

               3) Eetu Pirinen                                                          HWJ                     

               4) Kaarlo Häkkinen                                                   HWJ                     


Karhunpojat 70 kg:

               1) Simo Nieminen                                                     MuurY                  

               2) Casper Salonen                                                   JyPÄ                    

               3) Onni Myllymäki                                                    MuurY                  


Osanottajia 33

Seuroja 5

Otteluita 56







JyPän nuoret oli painimassa Tampereella Tampere Cupissa. Seuraa edusti 6 painijaa. Päivän aikana painijamme ottelivat yhteensä 22 matsia. Pitkä kilpailutauko näkyi painijoissa, mutta päivä oli antoisa ja paljon nähtiin hienoja suorituksia.


Sijoitukset olivat:

Pojat yli 9v 70kg: 1.Casper Salonen

Aloittelijat 38kg: 3. Jaakko Huurre, 40kg: 5. Max Nieminen

Tytöt 35kg: 2. Venla Vienola, 6. Pinja Vienola

Pojat 17v 42kg: 4. Junas Eljurkaev